dziennikarstwo Poznań technologie internetowe Poznań

Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, iż edukacja jest niezwykle cenna, a kształcenie zwróci się nam w przyszłości w postaci atrakcyjnej pensji. Inwestowanie w wiedzę jest zatem niezwykle ważne, czasami kosztowne.

Zanim jednak zdecydujemy się na konkretne studia podyplomowe, warto zapoznać się dokładnie z programem kształcenia i ofertą konkurencji. Dodatkowo można sfinansować studia podyplomowe w ramach EFS jako kluczowego programu Unii Europejskiej. W wielu zakładach pracy także możemy liczyć na dofinansowanie płatnej edukacji.
Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości i chcemy sami opłacić studia podyplomowe to musimy liczyć się z kwotą rzędu kilku tysięcy złotych rocznie, za dwa semestry. Opłata ta oczywiście jest uzależniona od prestiżu uczelni, nakładów na dany kierunek i liczby godzin zajęć.

Z tego powodu nie warto decydować się w każdym przypadku na najtańszą opcję. Jeśli natomiast zależy nam jedynie na zdobyciu dokumentu potwierdzającego zdobyte przez nas wcześniej kompetencje i umiejętności, to cena może stanowić główne kryterium wyboru.

studia na kierunku Coaching Poznań