Specjalizacja a studia podyplomowe

nasz kierunek to Instruktor teatralny studia podyplomowe Poznań coaching w Poznaniu

Niewątpliwie to właśnie specjalizacja odpowiada za naszą sytuację na rynku pracy. Będąc ekspertem w wąskiej dziedzinie możemy liczyć na to, iż wyróżnimy się na tle konkurencji, a dodatkowo proponowane wynagrodzenie będzie adekwatne do naszych umiejętności. Studia podyplomowe rewelacyjnie wkomponowują się w ścieżkę kształcenia jaką obraliśmy.

Dobrym przykładem jest następująca ścieżka edukacji: liceum ogólnokształcące z ustalonym profilem, studia magisterskie, studia podyplomowe. Na początku edukacji nasza wiedza jest ogólna i dotyczy niemal każdej dziedziny, a z upływem lat jest ona coraz bardziej zawężana i specjalistyczna.

W przypadku studiów podyplomowych, często koncentruje się ona dosłownie na jednym zagadnieniu, a nie na całej dziedzinie nauki. Przykładem mogą być studia podyplomowe z programowania aplikacji mobilnych czy obejmujące prawo własności intelektualnej.

Na studiach dziennych zwykle tym tematom poświęca się kilka lub kilkanaście wykładów. Natomiast wybierając studia podyplomowe dany temat jest omawiany w sposób ciągły przez cały rok lub nawet dwa lata. Dzięki temu wiedza, którą zyskamy jest znacznie bardziej specjalistyczna od tej, którą zdobywamy na studiach dziennych.

Coaching systemy ERP Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *